SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Bıttım Sabununun Saçlara Etkisi

Bıttım Sabununun Saçlara Etkisi

Organik ürünlere ilgi her geçen gün artmaktadır. İnsanlar aldıkları ve kullandıkları ürünlerin doğal olmasına hiçbir şekilde katkı maddesi ya da kimyasal bulunmamasına özen göstermekteler. Peki bu organik merakı nereden çıktı diye sormanız mümkün. Aslında bu durum bir trend değil tamamen ihtiyaçlar yüzünden ayyuka çıktı. Zira insanlar artık katkı maddeli gıdalara ve kimyasal ürünlere batmış ve sağlıklarını kaybetmiş durumundalar. Bu durum elbette ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Özellikle bu sağlığı kaybetme hali ilk olarak saçlarda kendini göstermektedir. Kullandığımız şampuanlar ileri derecede kimyasal madde içermektedir. Bu maddeler saça ve saç derisine ciddi hasar vermektedirler. Bu hasar da saçların dökülmesine ve cansızlaşmasına neden olmaktadır. Buna engel olmak için daha da fazla kimyasal içeren ürünler kullanan insanlar artık işin içinden çıkamaz hale gelmişler ve tekrar doğala yönelmişlerdir. Saçlarının sağlığı için doğala yönelen insanların ilk durağı bıttım sabunu olmaktadır. Bıttım sabunu saçları kendine getiren bitkilerin doğal bileşiminden oluşmaktadır ve saçlara sağlık aşılar.

Bıttım Nedir Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir

Bıttım bitkisinden elde edilen doğallığın doruk noktası bıttım sabunu, Siirt civarlarında yetişen bıttım ağacının meyvesinden yapılmaktadır, bu sebeple Siirt bıttım sabunu de denilmektedir. Bıttım meyvesi çitlembik ile karıştırılıp ayıklanır ve yıkandıktan sonra yoğurulur. Daha sonra da kaynatılan bu yoğurulmuş bıttımın yağı çıkarılarak dondurulur ve bıttım sabunu elde edilir. Hiçbir şekilde katkı maddesi içermediği için yan etkisi de yoktur herkes her şekilde rahatça kullanabilmektedir. Bıttım bitkisinin saça ve saç derisine etkisi birçok kişi tarafından denenip onaylanmıştır. Bıttım sabunundan şikayet eden bir kimse yok gibidir. Zira piyasada daha çok ve yaygın olarak bulunan ürünleri kullanan kişiler bile çözümü Siirt bıttım sabunu ile bulmuşlardır.

Bıttım sabunu faydaları daha çok saç üzerinde belli olmaktadır demiştik. Şimdi bu faydalara topluca bir bakalım:

  • Saç derisinin gözeneklerini açarak saç derisini rahatlatır ve saçların nefes almasını sağlar.
  • Nefes alan saçlar canlanır, parlaklaşır ve dolgun görünür.
  • Saç dökülmesi engeller.
  • Dökülmüş saçların yerine yenilerinin çıkmasına yardımcı olur ve saçları güçlendirir.
  • Saç derisini tedavi ettiği için kepek oluşumunu tamamen ortadan kaldırır.
  • Saçta meydana gelen egzama, sedef hastalığı gibi hastalıkları tedavi etmede oldukça etkilidir, bu rahatsızlıkların gerilemesine büyük yardımı dokunur.
  • Yukarıdaki deri hastalıkları dışında meydana gelen kaşıntıları da engeller, herhangi bir tahrişin de geçirilmesine yardım olur.
  • Uzun süreli ve sürekli kullanımda beyazlaşan saç tellerinin tekrar eski rengine dönmesini sağlar.
  • Mikrop öldürücü yani antiseptik bir niteliğe sahiptir, bu nedenle saç derisinde bakteri oluşumuna karşı koruma sağlar. Buna bağlı olarak da egzama, sedef hastalığı ya da mantar gibi sıkıntılı deri hastalıklarına karşı engel teşkil eder.
  • İyi bir arındırıcıdır ve saç derisinde biriken kir, yağ ve ölü deri tabakasını yok ederek, saç derisini tedavi eder.

Bıttım sabunu faydaları saçlarımız ve pek tabi ki  de sağlığımız için oldukça önemlidir. Zira saç derimizde biriken, şampuanlardan gelen kimyasallar hem deri hem de saç hastalıklarına sebep olmaktadır. Üstelik bazı araştırmalarda bu kimyasalların saç derisinden içeri girerek bünyeyi çok fazla etkilediği kanıtlanmıştır. Bu ciddi durumlardan kaçınmak için insanlar artık daha doğal yollara başvurmakta ve kendilerini tedavi etmeyi amaçlamışlardır. Bu sebeple bıttım sabunu gibi tamamen doğal bitkilerden yapılan, içeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan temizlik ürünlerine yönelim artmıştır. Önceden bu tür %100 doğal ürünlere ulaşmak gayet zordu çünkü bu ürünler sadece üretimi yapılan yerlerde bulunabiliyordu. Elbette buna bağlı olarak da çok fazla bitki sabunu bilinmiyordu. Fakat bu durum internetin de gelişmesi ile değişti ve artık her üretilen doğal üründen haberdar olabiliyoruz. Sağlık bilincinin de artması bıttım sabununa ve benzer ürünlere olan ilgiyi de çok fazla arttırmıştır. İlginin artması hem bizim sağlığımız açısından hem de bu doğal ve saf ürünleri üreten kişilerin açısından oldukça olumludur. Çünkü bu üreticilerin desteklenmesi ve üretim alanlarının fazlalaşması ülke ve kendi cebimizin ekonomisi hem de sağlığımızın korunması açısından çok fazla önem taşımaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com