SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Cilt Sağlığında Bıttım Sabunu Farkı

Cilt Sağlığında Bıttım Sabunu Farkı

Bıttım sabunu artık her yerde bulunmakta herkes tarafından kullanılmaktadır. Son dönemlerde daha da ön plana çıkan doğal ürünler bıttım ile çok daha hızlı bir ivme kazanmıştır. Zira çoğu insan doğallığı hayatının her alnına sokmak istemekte ve yaşam kalitesini yükseltmek istemektedir. Bunun sebebi de elbette çok fazla katkı maddesine maruz kalmış olmamız. İnsanlarda sadece bu katkı maddeleri dolayısıyla bile hastalıklar çıkabilmekte ya da herhangi bir hastalığa zemin hazırlanabilmektedir. Bu rahatsızlıkların en başında cilt sorunları gelmektedir. Cildimiz içte ya dışta bir sorun oluştuğunda ya da oluşmaya yakınken anında tepki verip bizi uyaran önemli bir bölgemizdir. Bu durum elbette önemlidir ve cilt korumasına ayrı bir önem verilmesini sağlar. Bu önemi de maalesef çoğumuz uzun yıllar boyunca hep katkı maddeli kimyasal temizlik ürünlerinde aradık. Daha da temizleyip özen gösterelim derken cildimize daha da büyük zararlar vermekteyiz. Peki nedir bunun kurtuluşu diye sormak isterseniz, söyleyelim; birçok insanın tercih ettiği bıttım sabunu. Bıttım sabunu faydaları vücudun birçok yerinde kendini gösteriyor. Fakat özellikle cildimizde çok etkili ve olumlu yönde bir fark yaratmaktadır. Cildimiz yorucu ve stresli yaşam koşulları içerisinde bizler gibi çok yorulmakta ve nefes alamamaktadır. Cildimizin nefes almasını sağlayan gözenekler kirli hava yüzünden çok fazla tıkanıklık yaşamaktadır. Buna yediğimiz katkı maddeli yiyecekler de eklenince cildimiz ve dolayısı ile bizler de sağlığımızı kaybetmeye başlarız. Bu sebeple cildimizi ve kendimizi doğal ürünlerle beslemeye özen göstermeliyiz, zira doğada kötü olan hiçbir şey yoktur.

Bıttım Sabununun Farkı Nedir

Siirt bıttım sabunu da denilen bıttım sabunu, daha çok Siirt bölgesinde bulunan bttım meyvesi ile yapılmaktadır. Bu bıttım bitkisine çitlembik de eklenerek hazırlanan daha aşka hiçbir madde konulmadan üretilen bu sabun %100 doğaldır. Hatta üretim süreci de elle yapılmakta ve dört güne kadar süren uğraşlar sonucu bu şifalı sabun ortaya çıkmaktadır. Saça ve cilde çok iyi gelen bıttım sabunu (menengiç de denebilir) size hiçbir zarar vermeden tüm rahatsızlıklarınızı alır. Cilt için bıttım sabunu faydaları sıralanır ise:

  • Egzama, sedef hastalığı ve mantarı iyileştirme
  • Herhangi bir nedenle kaşıntı yaratan bölgenin temizlenip tahrişine engel olması
  • Her türlü tahrişe iyi gelmesi
  • Sivilce kurutucu özelliği nedeni ile sivilceleri geçirmesi
  • Ciltte oluşmuş lekeleri açması ve kaybolmalarını sağlaması
  • Antiseptik (mikrop öldüren) bir özelliğe sahip olması nedeni ile deride meydana gelen ya da gelebilecek yaraların, deri hastalıklarının önlemesi
  • Ciltteki tüm gözenekleri açarak cildi rahatlatması
  • Varislerin olduğu bölgelerde varis ağrılarını azaltması, kan akışını kolaylaştırması

Siirt bıttım sabunu yapılışını kısaca anlatmamız gerekir ise; bıttım ağaçlarından toplanmış bıttımlar öncelikle temizlenir ve yıkanır. Bir gün boyunca kurutulan bıttımlar değirmende öğütülür. Daha sonra bu öğütülmüş bıttımlar biraz su ile karıştırılır ve iki saate yakın el ile yoğurulur. Bu yoğurma sırasında bıttım yağı elde edilir. Bu yağ ayrılarak, daha fazla yağ çıkarmak için Koh çözeltisi ile karıştırılır ve kaynatılır. Uzun süre kaynayan su ile bıttım yağını daha da ortaya salar ve bu yağ da ayrılarak birkaç gün bekletilip soğutulur. Son derece doğal olarak ilerleyen bu işlem sonucu tam da bu sürece uygun olan doğal mucizevi bıttım sabunu çıkar. Bıttım sabunu kullananlar içerisinde şikayet kategorisine girebilecek pek fazla yorum yoktur zira bu sabunun hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ederi yüksek temizleyici ürünler kullanan çoğu kişi de bıttım sabununa yönelmiştir. Çünkü bıttım sabunu hem yan etkisiz ve tamamen doğal hem de oldukça ucuzdur. Her yerde bulunabilen bu sabun internet üzerinden de satışa sunulmaktadır. Hatta bu şekilde yurtdışından sipariş de verilebilmekte ve yerli yabancı birçok insan bıttım sabununun sağlıklı etkisinden yararlanabilmektedir. Ülkemiz topraklarında yetişen ve üretilen bıttım bitkisi ve sabunu her daim cilt ve tüm bünye sağlığımızı korumamız için elinden geleni yapmaktadır. Sadece biraz araştırma yapmak ve doğanın nimetlerini keşfetmek yeterlidir. Böylelikle hem daha sağlıklı hem de ekonomik açıdan korunmuş oluruz. Bu da tabi ki yaşam kalitesini yükselten önemli unsurlardır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com