SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Bıttım Sabunu Kepekle Savaşan En Doğal Ürün

Bıttım Sabunu Kepekle Savaşan En Doğal Ürün

Kepek tüm dünyanın ortak sorunu. Çünkü kepek tam anlamıyla ortadan kaldırılabilir bir sorun değil. Bunun nedeni de kepeğin neden oluştuğunun halen bilinemiyor olması bir takım varsayımlar üzerine kepek oluşumu hakkında tetikleyici unsurlardan bahsediliyor. Ama genele bakıldığında bu sayılmakta olan tetikleyici unsurlar herkeste yaşanırken sadece bazılarında kepek oluşumu gözlenebiliyor.

İnsanlar kepekle mücadelede bu yüzden sürekli bir arayış içindeler. Eskiler bu arayışlarında elbette her zaman doğal ürünler kullanmışlar. Bu ürünlerden birisi de günümüze kadar gelebilmiş hatta modern teknoloji sayesinde modernize olmuş. Ve isteyen herkesin bulabileceği bir durumda. Bu ürünün adı " Bıttım sabunu ". Evet, bilinen bıttım sabunu, kepeğe karşı açılacak savaşta çok etkili bir savunma sağlıyor.

Bıttım Sabunu Bunu Nasıl Yapıyor?

Bıttım sabunu;

  • Saçın yapısına müdahale etmeden temizlik sağlıyor. Yani saçı kurutmuyor ya da yağlandırmıyor. Yani saç derisinin ortamında bozulmalara sebebiyet vermiyor. Bu da saç derisinin kendi orijinal dengesini bulması adına oldukça faydalı oluyor.
  • Bıttım sabunu saç derisinin gerçek anlamda temizlenmesini sağlıyor. Yani sadece saçta bulunan yağlı tabakanın saçtan ayrılmasını değil, bununla birlikte antiseptik yapısıyla saçtaki zararlı olabilecek mikro organizmaların saçta barınmalarına izin vermiyor.
  • Saçın temizliği ve hijyeni sağlanırken, aynı zamanda saç derisinin hava alması da sağlanıyor. Bu da hücrelerin daha sağlıklı kanlanmasına yani beslenmesine ortam hazırlamış oluyor. İyi beslenen saç derisinin bağışıklık sistemi de iyi çalışıyor.
  • Bu etkileriyle bıttım sabunu saç derisini ve saç köklerini sağlıklı hale sokarak, kepek oluşumunu önce derinlemesine bir şekilde temizliyor, sonra da aynı tabakanın oluşumuna izin vermemiş oluyor.

Bıttım Sabunu Kepekle Mücadelede Nasıl Kullanılmalı?

Öncelikle Siirt bıttım sabunu alınmalı ama bu sabunun gerçekten bıttım sabunu olduğundan emin olunması burada çok önemli. Bundan dolayı da Siirt bıttım sabunu alırken, doğal, ev yapımı ve adı duyulmuş olanlarının kullanılması tavsiye ediliyor. Bu sabunla saçların ilk 1 hafta sabah akşam temizlenmesi tavsiye ediliyor. Saçlara sabun sürülerek köpürtülmeli, köpük ile saç derisine çok sarsıcı olmayan bir masaj yapılmalıdır. Bu masaj 5 dakika kadar sürmelidir. Eğer saç hala yağlı hissi veriyorsa işlem bir defa daha tekrarlanmalıdır. Sabah ve akşam aynı şekilde saçlar sadece bıttım sabunu ile yıkanmalıdır. 1 haftanın sonunda saçlar her gece aynı şekilde yıkanmalıdır. 1 ay bu şekilde devam etmelidir. Sonrasında bıttım sabunun yararlarından istifade edebilmek için gün aşırı aynı işlemi tekrar etmek gerekmektedir.

Bıttım Sabunu Saçı Sertleştirir mi?

Eğer saçlarınızda boya ya da röfle varsa bıttım sabunu kullanırken ilk zamanlarda biraz zorlanmanız mümkündür. Saçlar elbette bıttım sabununa alışana kadar bir süreye ihtiyaç duyacaktır. Ama sonrasında saçlar mutlaka bu sabuna alışacaktır. Saçlarınız doğalsa yani boya da röfleniz yoksa bıttım sabunu daha ilk günden saçlarınızın yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Çok yağlı saçlar için bıttım sabunun yağları temizlemediği görüşünde olan kullanıcılar vardır. Burada yapılması gereken şey, saçtaki yağın arınması için işlemin istendiği kadar uygulanmasıdır. Yani daha yağlı saç derisine sahip kişilerin saçlarını 4 defa aynı anda bu sabunla yıkamalarının hiçbir zararı da yoktur. Hatta bu sayede tüm vücut bıttım sabunu faydalarını görmüşte olmaktadır. Duş sırasında bıttım sabunu tüm vücut derisi tarafından beslenmektedir. Antiseptik yapısı sayesinde tüm vücut için ekstra hijyen sağlanmaktadır. Kısacası bıttım sabunu dokunduğu herşeye iyi gelmektedir.

Bıttım Sabunu Ne Kadar Kullanılmalı?

Bıttım sabunu yararlarını görebilmek için en az 6 ay kullanım önerilmektedir. Ama kişi bu doğal sabunu sürekli kullanabilmektedir. Çünkü bıttım sabunu tamamen doğaldır ve saçların arındırılması için en uygun sabun olarak bilinmektedir. Bıttım sabunu sadece bir sorun için kullanılmamalıdır. Doğal olarak bıttım sabunun kullanılması bir alışkanlık haline getirilmelidir. Bu sayede

  • Kepek oluşumu bitecektir
  • Kepek hiç oluşmayacaktır
  • Başta saç derisi olmak üzere tüm vücut steril hale gelecektir bu sayede vücutta oluşmakta olan istenmeyen kokular da azalarak zamanla yok olacaklardır

Bıttım sabunu faydaları aslında saymakla bitecek gibi değil. Bebeklerde de bu sabunun kullanılması önerilmektedir. Bu sayede hassas bebek cildinin doğal dengesi de korunmuş olacaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com