SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Bıttım Sabunu Nedir? Neyden Yapılır?

Bıttım Sabunu Nedir? Neyden Yapılır?

Bıttım sabunu bıttımdan üretilmektedir. Bıttım, Siirt ve Mardin civarında köylerde kasabalarda beldelerde mezralarda dağlık bölgelerde ve bağlarda yetişmekte olan bir meyvedir. Bıttım yabani fıstıktan yani menengiç yağından elde edilmektedir. Bıttım Siirt ve Mardin fıstığının aşılanmamış haline verilen addır ve Siirt ve Mardin şehirlerine özgü bir sabun çeşididir.

Bıttım denilen meyve yerel bölge insanları tarafından birçok farklı isimle adlandırılmaktadır. Bıttım, çitlembik, menengiç, gizven gibi birçok farklı isimlerle adlandırılan bu bitkinin bilimsel ve halk arasında genel olarak bilinen ismi bıttımdır.

Bıttım meyvesi, çok ufak taneli, koyu yeşik renginde, çok sert kabuklu bir yapıdadır.

Sonbahar mevsiminde Eylül ayı başlarında hasadı başlar ve çiftçiler tarafından hasat titizlikle gerçekleştirilmektedir. Hasadı yapılan bu bıttım meyveleri tek tek ayıklanır ve işçiler tarafından kabuklarından ve çöplerden iyice temizlenir. Temizleme aşamasından sonra da yıkamadan geçer. Toplama, temizleme, ayıklama ve yıkama işlemleri tamamlandıktan sonra meyvelerin kuruması için damları düz olan evlerin damlarına serilir ve güneşin sıcağında güzelce kurutulur.

Bıttım sabunu tamamen elle yapılmaktadır ve bıttım sabununun yapımında herhangi bir kimyasal madde kesinlikle kullanılmaz.

Bıttım sabunu faydalarından en önemlisi saç dökülmesini önlemesi ve gelecekte olan saç dökülmelerini engellemesi gibi cilt problemlerine çare sağlamaktadır.

Piyasada satılan tüm saç dökülmesine fayda sağlayacağını söylenen maddeleri, şampuanları, ilaçları çöpe atın, bıttım sabunu ile hem temizliğinizi sağlayabileceksiniz hem de vücudunuza kimyasal maddeler değdirmeden saç dökülmenizi engelleyeceksiniz ve sivilcelerinizden kurtulacak ve cildinize doğal bir parlaklık vereceksiniz. Piyasadaki saç dökülmelerini engellediğini iddia eden ürünlere çok fazla para yatırmış olabilirsiniz ve sonuç alamadığınızla kalmış olabilirsiniz. Fakat artık daha fazla para harcamanıza gerek kalmadan bıttım sabunu ile saç dökülmelerinizi kolayca ve ucuza engellemeniz mümkün.

Siirt ve Mardin yöresinde çok uzun yıllardır kullanılmakta olan bu sabunun, arkeolojik çalışmalar sayesinde kullanımının çok eskilere dayandığı ortaya çıkarılmıştır.

Siirt ve Mardin bölgelerinde yapılsa da ismi Siirt bıttım sabunu olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni ise bıttım sabununun ilk çıkış yerinin Siirt olmasındandır.

Bıttım sabununun şuana kadar hiçbir yan etkisi saptanmamıştır. Bunun aksine tamamen doğal olması ve köylerde köylüler tarafından yapılıyor olması, müşterilerin ilgisini çekmektedir çünkü özellikle şehir insanı kimyasallar tarafından sarılmıştır ve bir hastalığı çözeyim derken kimyasalların etkisiyle başka bir hastalığa tutulmaktadır.

Bıttım sabunu faydalarından en önemlisi saç dökülmelerini engellemesidir. Bıttım sabunu faydalarından bir diğeri ise mikrop öldürücü olmasıdır. Antiseptik özelliği ile enfeksiyon kapmış bölgelere ve vücudunuzdaki iltihaplanmış bölgelere bu sabun ile uygulama yapmanız mikrobu kıracaktır ve antiseptik merhemlere ve ilaçlara ihtiyacınız olmayacaktır. Antiseptik ilaçların çok fazla kullanımı mantar oluşumuna sebebiyet vermektedir.

Şimdiye kadar birçok şehre ve ülkeye satış gerçekleştirdik ve hiçbir müşteriden olumsuz dönüş almadık. Dilerseniz internetten de kullanıcı yorumlarını okuyup Siirt bıttım sabunu hakkında görüş elde edebilirsiniz ve bıttım sabununuzu güvenle kullanabilirsiniz.

Çok uzun yıllardır yaptığımız bu işte daha önce hiçbir yan etkiden şikâyetçi olunmadı. Siirt bıttım sabunu tamamen doğal ve organik yöntemlerle elde edildiği ve işlendiği için içinde hiçbir kimyasal barındırmaz. Bu yüzden yan etkisi de hiç yoktur. Yalnızca temizlik için gündelik hayatta kullansanız bile cildinizdeki ve saçınızdaki parlaklığı, güçlü görünümü ve derinlemesine temizliği fark edeceksiniz ve Siirt bıttım sabununu hiç bırakamayan kullanıcılarımızdan olacaksınız.

Özellikle saç dökülmeleriniz için bıttım sabununu yaklaşık yirmi gün kullandıktan sonra saç bıttım sabununa alışma sürecini aşmış olacaktır ve bu süreçten sonra saçlarınız artık saç dökülmelerine karşı olumlu reaksiyonlar verecektir.

Saç beyazlamaları için kullanıyorsanız bu süreyi çok daha uzun tutmalısınız. Saç beyazlamaları için sonuç verdiği birçok müşterimiz tarafından olumlu dönüş olarak bize bildiriliyor. Saç beyazlamalarını önlemek ve saçlarınızı eski rengine kavuşturmak için bıttım sabununu yaklaşık yedi ya da sekiz ay boyunca başka hiçbir kimyasal içeren şampuan ya da sabun kullanmadan düzenli olarak her iki günde bir yıkamalısınız. Daha sonra fark edeceksiniz ki ne boyaya ne de başka kimyasal yöntemlere ihtiyacınız olmadan saçlarınızın beyazlamasını engelleyebiliyorsunuz ve saçlarınızı eski rengine kavuşturabiliyorsunuz.

Türkiye’nin dört bir yanına ve yurt dışına gönderimi yapılan Siirt bıttım sabunuyla cildinizi ve saçlarınızı eski görüntüsüne kavuşturmak hayal değil.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com