SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır?

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi için kullanılan ilaçlar, şampuanlar ve saç kremlerinde kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu da saçları ve cildi deforme ediyordur. Doğal yolla yapılan sabunlar saç ve cilt temizliği için daha uygundur. Bu sabun da Siirt bıttım sabunu olmalıdır. Menengiç yağı da denilen Siirt fıstığının aşılanmamış halindeki yemişlerinden faydalanılarak çıkarılan yağ ile yaplan bu sabun saçlara ve cilde yüzde yüz bakım sağlamaktadır. Tarihi Sümerlere kadar dayanan bu sabun hakikaten de doğa harikasıdır. Bununla birlikte yapımı da o derece zahmetlidir.

 • Bu sabun bıttım yağı ve kül suyundan üretilir. Bölgede Botan sabunu olarak da bilinmektedir.
 • Bıttım sabununun ham maddesi olan yemişler Eylül ayında toplanır.
 • Koparılan bıttımlar arasında kırmızı olanlar toplanır.
 • Ayıklanan bıttımlar yıkandıktan sonra beş ile on gün arasında kurumaya bırakılır.
 • Bıttımlar kuruyunca değirmende öğütülür.
 • Öğütülen bıttımlar el yakmayacak sıcaklıktaki suyla yoğrulur. İki saat boyunca yoğurma işlemi sürer.
 • İki saat yoğrulan bıttımların yağı üste çıkar.
 • Yağ alınarak ayrı bir kaba konulur.
 • Bir gün sıcak ortamda bekletilen bıttımlardan yine çıkan yağlar alınır.
 • Bir kazana sıcak su ile beraber yağı tamamen çıkmamış bıttımlar ve kül konulur ve kaynamaya bırakılır. Kaynayan kazana yine azar azar bıttım yağı eklenir. Bu karışımda su buharlaşarak ortamdan ayrılınca kalan yağlar alınır ve bıttım posaları kazandan dökülür.
 • Bıttım yağı yine kazana konularak kaynamaya devam eder.
 • Başka bir kazana da yirmi üç litre su ile sabun çözeltisi beş kilo gram payet kostik konulur.
 • Kazandaki yağ kaynadıkça hazırlanan çözelti belli aralıklarla kaynayan yağa katılır.
 • On iki ile on beş saat kaynama işlemi devam eder.
 • Sabun kazandan alınarak sabun olacak kaplara konur ve üç gün boyunca beklenir.
 • Kalıplarda donan sabunlar çıkarılarak kesilir ve küp halinde sabunlar elde edilir.

Maddeler halinde anlattığımız bıttım sabunu pazarlanır. Bıttım sabunu pazarlaması yapan firmalar bu sabunları alarak yurdun dört bir yanına ulaştırırlar. Ayrıca telefonla veya internetteki siteleri yoluyla bu ürünleri pazarlamaya çalışırlar. Ancak aldığınız sabunun bıttım sabunu olup olmadığını iyi kontrol etmenizde yarar bulunmaktadır. Bunun nedeni ise saç dökülmesine ve deri hastalıklarına bire bir gelen bıttım sabunu çok değerli bir sabun olduğu için bu sabunu taklit ederek piyasaya süren firmalar da bulunmaktadır. Bu nedenle kesinlikle bıttım sabunu alırken iyice emin olmadığınız firmalardan almayın. Bıttım sabununu taklit ederek piyasaya süren firmalar halkın sağlığını düşüneceklerine kendi kazandıkları miktarı düşündükleri için bu sabunların kimyasallar içermesini önemsemedikleri için bu sabunlardan kullananların da saç ve ciltlerinde büyük tahrişler olması da kaçınılmaz olur. Tedavi yapayım derken iyice kötüleşen ciltler ile karşılaşmak istemiyorsanız Siirt bıttım sabunu alırken çok dikkat etmenizde yarar vardır. Bıttım sabunun faydaları saymakla bitmez. Hakikaten de Sümerler zamanından beri üretilen bu sabunun hakikisini bulabilirseniz saçlarınızın ve cildinizin sorunlarından kurtulma şansınız bulunmaktadır. Bu nedenle sabun alırken çok dikkat etmekte yarar bulunmaktadır.

Bıttım Sabunlarının Saçlara Ne Gibi Faydası Vardır?

Bu sabun saç dökülmesine, saçların beyazlamasına, sivilce ve aknelere, mantara, egzamaya ve sedef hastalığına da çok iyi gelmektedir. Eğer sadece bıttım sabunlarından kullanır ve sorun olan bölgeye başka temizlik maddesi dokundurmazsanız belli bir süre kullanılan bıttım sabunları sizin şikayetlerinizin azalmasına sebep olur. Çoğu hastalığı da tamamen iyileştirir. Bu sabunu kullanırken suyla yıkarken suyun sıcaklığına da çok dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Sabunlama işlemi muhakkak ılık su ile yapılmalıdır. Çünkü sıcak su bıttım sabunun faydaları alıp götürür.

Ilık su ile köpürttüğünüz bıttım sabununu şikayetinizin olduğu bölgeye iyice uygulayıp üç ile beş dakika arasında köpükle masaj yapmanız gerekmektedir. Daha sonra yine ılık su ile bu bölge arındırılmalıdır. Bu şekilde birkaç ay bıttım sabunu uyguladığınız şikayet ettiğiniz bölgeden eser kalmayacaktır. Siz de sağlığınıza kavuşmuş olacaksınız. Doğal şartlar altında yapılan bu sabunu kullanarak şikayetlerinizden kurtulduğunuz gibi ayrıca şikayetiniz olmadığında da temizlik ve el yüz yıkama işlemi için bu sabunu kullanırsanız hastalık daha oluşmadan da önlenmiş olacaktır. Cildinizde oluşabilecek hastalıklar bu sabunu kullanarak önlenebilir. Bu nedenle bu sabunu tercih etmenizde yarar bulunmaktadır. Bıttım sabunu kullanın rahat edin.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com