SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Bıttım Sabunu Her Derde Devadır

Bıttım Sabunu Her Derde Devadır

Siirt’in ünlü sabunu bıttım bu bölgede yetişen Siirt fıstığı ağacının aşılanmamış halindeki yemişlerinden çıkarılan yağ ile yapılan bir sabundur. Genellikle Siirt ve Mardin yöresinde üretilen ve bilinen sabun, şimdilerde ününü yurt dışına kadar duyurmuş durumdadır. Nedeni ise birçok cilt hastalığına iyi gelmesidir. Saç dökülmesinden tutun da yüzde çıkan sivilcelere ve çıbanlara, egzama hastalığına, mantara ve birçok deri hastalığına iyi gelmektedir. Bıttım sabunu cildini korumak ve cilt tahrişlerinin önüne geçmek için uğraşan kişilerin imdadına yetişmektedir. Bununla birlikte cildinizde sorun olmasa bile bıttım sabunları ile el, yüz ve vücut temizliği yaptığınızda koruyucu etkisiyle cildinizin daha zinde ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Siirt bıttım sabunu vücudun nerelerine iyi gelmektedir diye sorulduğunda şunlar sayabiliriz.

  • Saç dökülmesinde kafa derisinde
  • Sivilceler nedeniyle yüzde ve vücutta
  • Mantar nedeniyle ayaklarda
  • Egzama ve sedef hastalığı için tüm vücutta bıttım sabunu kullanılabilir.

Siirt fıstığının aşılanmamış halinden olan yemişlerinin yağından yapılmaktadır. Siirt ve Mardin’de üretilen bu sabun menengiç yağından yapıldığı ve kimyasal madde kullanılmadığı için tamamen doğal olan ve hiçbir yan etkisi şimdiye kadar görülmemiş bir sabundur. Geleneksel olarak ev yöntemleri kullanılarak üretilen bu sabun aynı zamanda değerli bir sabundur. Menengiç yağının sabundaki etkisi ati septik yani mikrop öldürücü etkiyi sağlamaktadır. Bu sabun yüzde ve vücutta oluşan sivilcelere birebir gelmektedir. Doğal yoldan üretilen bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez ancak en göze batan özelliği saç dökülmelerine ve cilt hastalıklarına iyi geldiğidir. Özellikle kuru ciltler için faydasının olduğu görüldüğü bilinmektedir. Ayrıca birçok cilt hastalığında da koruyucu etkisi bulunan sabun cilt rahatsızlıkları olan veya cildine iyi bakmak isteyenlerin vaz geçemeyecekleri bir temizlik ürünüdür.

Bıttım Sabununun Cilde Ve Vücuda Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabunu faydaları sayılacak olursa sayfaların yetmeyeceği de bir gerçektir. Ancak cilde ve vücuda faydalarına şöyle kısaca değinmek gerekir. Sırtta ve yüzde oluşan sivilcelerin Siirt bıttım sabunu ile yıkanması sonucunda sivilcelerden kurtulacağınız görülmektedir. Yalnız bıttım sabunuyla sivilceli olan bölge sabunlanırken kesinlikle çok sıcak su kullanılmamalıdır. Ilık suda köpürtülen sabun yardımıyla sivilcelerin olduğu bölüm üç, beş dakika ovulmalıdır. Daha sonra da yine ılık su ile durulanmalı ve vücut sabun köpüğünden arındırılmalıdır. Yine diğer deri hastalıklarında da işlem aynı anlattığımız gibi uygulanmalıdır. Bu işlem günde bir defa yapılmalı ve aşırılıktan kaçınmalıdır.

Ancak eğer yüzünüzü yıkıyorsanız günde kaç kere olursa olsun bıttım sabunlarını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte ayaklarda oluşan mantar, vücudun her yerinde görülebilen egzama ve sedef hastalığının da bir numaralı düşmanı olan bıttım sabunu faydaları için bu sabunu uzun süreli olarak ve devamlı kullanmalıdır. Bu sabun kullanılırken başka bir temizlik ürünü kullanmamanız tavsiye edilir. Kimyasal içeren diğer temizlik malzemeleri cildinizi düzelteceğim derken daha da yıpratabilmektedir. Bunun için çok dikkat etmeli ve kimyasal içeren vücut losyonlarını ve şampuanları kullanmamaya gayret etmeliyiz. En iyi çözüm doğal yollarla üretile bıttım sabunlarıdır. Doğallıktan şaşmamak gerekir. Bu sayede hem pırıl pırıl bir cilde kavuşacağımız gibi, hem de hastalıklardan da korunmuş oluruz. Bu sabunun ayrıca kaşıntılı hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Ciltte oluşan kaşınmalara karşı uzun süreli bu sabunun kullanılması ciltte oluşacak kaşıntıları da önlemektedir. Bu sabunun yapılışı ise yine doğal yollardan olduğu için cilde bir zarar vermediği, bunun aksine cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle kadınların çokça tercih ettiği bu sabun ile cilt sorunlarınızdan tamamen kurtulmanız mümkündür. Özellikle de bayanların istedikleri en önemli şey çildin pürüzsüz olmalıdır.

Kaşıntıları ise erken önlemediğiniz takdirde kaşıntı sonucu oluşacak yaralar vücutta kalıcı izler de bırakmaktadır. Hem kaşıntıyı önleyen, hem de ileride iz kalma riskini ortadan kaldıran bu sabunu kullanmak çok akıllıca bir iş olacaktır. Bu sabunu ise her yerden almak doğru değildir. Çünkü bıttım sabunları diyerek başka maddelerden yapılan sabunları size verebilirler ve siz de cildiniz güzel olacak veya değişik hastalıklardan kurtulacağım derken cildinizde olası hasarlar kalmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle bıttım sabunu alırken güvenilir firmaları seçmenizde yarar vardır. Bu firmalar size en iyi bıttım sabununu sağlayacaklardır.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com