SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Hem Kişisel Temizlik Hem de Kişisel Bakım İçin Tek Ürün Bıttım Sabunudur

Hem Kişisel Temizlik Hem de Kişisel Bakım İçin Tek Ürün Bıttım Sabunudur

Kozmetik sektörü oldukça fazla reklam yapan ve bu reklamlar sayesinde de satış işlemlerini gerçekleştiren bir sektör olmaktadır. Fakat bu reklamlarda görülen sabunlar ve şampuanların içerikleri ne kadar doğal ve gerçektir? Yapılan araştırmalar göstermiştir ki piyasada satılan birçok şampuan ve sabunun içerisinde katkı maddeleri ve kimyasal karışımlar bulunmaktadır. Bu tür maddeler yakın vadede bir sorun çıkartmasa da uzun vadede vücuda ve saçlara oldukça zarar veren ürünler olmaktadır. Modern insan her şeyde doğallığı ve sadeliği ararken neden bakım ürünlerinde aynı özellikleri aramaz ve bu tür ürünlere oldukça fazla para harcar? İşte tam da bu reklam etkisinden dolayıdır. Farklı bir şekilde gösterilen ve tüketiciye cazip olarak gelen sabun ve şampuanlar yerine Anadolu medeniyetlerinden olan Sümerlerin kullandığı Bıttım Sabunu artık dünyada tanınan ve tüketimi olan bir ürün olmaktadır. Tamamen doğal şekillerde üretilen ve üretiminde hiçbir şekilde fabrikasyon işlemler bulunmayan Bıttım Sabunu etkileri ve faydaları kanıtlanmış olan özel ürünlerdir. İnsanların temizlenmesinde, saç ve vücut bakımlarında oldukça fazla yarara sahip olan Bıttım Sabunu özel kliniklerde bazı testlere tabii tutulmuştur. Bu testlerin hepsinden geçen ve içeriğinde ne katkı maddesi ne de kimyasal madde bulunan Siirt Bıttım Sabunu temizlenme işlemlerinin yanı sıra vücuda bakım uygulayan, cilt ve deri hastalıklarını önleyen özel bir içeriğe sahiptir.

  • Siirt Bıttım sabunu sadece Siirt ve çevresinde yöre halkı tarafından yapılan özel bir içeriği olan doğal bir temizlenme ürünüdür. Bıttım Sabununun yapımı tamamen geleneksel şekillere göre olmakta ve yapımında hiçbir şekilde katkı maddesi veya diğer kimyasal içerikler kullanılmamaktadır.
  • Bıttım Sabunu Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen Bıttım ağacının meyvelerinden elde edilmektedir. Bu meyveler normal hasat zamanlarında toplanmazlar ve uzun süre güneşin altında bırakılarak yemiş haline gelmesi sağlanır.
  • İyice kuruyan ve yemiş haline gelen Bıttım ağacı meyveleri yaz aylarının ortasında toplanır ve bu yemişler özel damıtma işlemleri ile damıtılarak yağları alınır. Tamamen taş dibeklerde öğütülen ve yağlarının çıkması sağlanan bu meyveler daha sonra kazanlarda gün boyu kaynatılır.
  • Bıttım meyvelerinin kaynatılmasının ardından ise kostik ile karıştırılır ve kaynatılmaya devam eder. Sabun halini alana kadar kaynatılan Bıttım meyveleri daha sonradan kalıplara dökülür.
  • Kerpiç kalıplara dökülen bu sabunlar haftalarca evlerin çatılarında bekletilir ve güneş ışınları sayesinde tamamen doğal yolla kurumaları beklenir. Kurutma işlemlerinde de hiçbir dışsal cihaz kullanılmaz ve tamamen doğal yollar ile kuruması sağlanır.
  • Güneşin tüm yararlı vitaminlerini içerisine alan ve tamamen D vitamini deposu olan Bıttım Sabunu kalıplardan çıkartılarak belli oranlarda kesilir ve paketlenerek dünyanın her noktasına gönderilir.
  • Siirt Bıttım Sabunu yapımı yöre halkı için bir gelenek olmakta ve bu gelenek ritüel şeklinde her yaz ayında tekrarlanmaktadır. Sabunun üretiminden sonra bir kısmı yöre halkının gündelik kullanımı için alınmakta bir kısmı da özellikle Avrupa ülkelerine ve yurt içi piyasasına satışa çıkarılmaktadır.

Anadolu Medeniyetlerinin Mirası Doğal Mucize Bıttım Sabunu

Siirt Bıttım sabunu bu şekilde yapılmakta ve dünya üzerinde birçok kişi tarafından şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Çünkü Bıttım sabunu faydaları ile birçok derde derman olmakta ve son derecede kaliteli bir kişisel temizlenme ürünü olmaktadır. Bıttım sabunu ile yapılan kişisel temizlikler uzun süreli koruma sağlamaktadır. Yani birkaç günlük duş alınmaması halinde bile Bıttım sabunu terlemeden kaynaklı kötü kokuyu yok etmekte ve kendi kokusunu muhafaza etmektedir. Siirt Bıttım sabunu aynı zamanda vücut için son derece iyileştirici etkide bulunmaktadır. Vücutta meydana gelen egzama, siğil, mantar ve sedef hastalığı gibi tüm hastalıklarda tedavi edici bir özelliği bulunmaktadır. Özellikle de sivilce, akne ve siyah noktaların geçmesinde oldukça etkili olan Bıttım Sabunu vücudun tüm nem dengesini korumakta ve vücuda gerekli olan D vitaminini sağlamaktadır. Bıttım Sabunu faydaları içerisinde en dikkat çekeni ise saçların dökülmesini önlemesi ve saçların beyazlamasını geciktirmesidir. Saç köklerini besleyen ve saç diplerini güçlendiren Bıttım sabunu saç derisinin hava almasını sağlar ve koparak dökülmelere karşı çözüm oluşturur. Diğer tüm kişisel temizlik ürünlerinden ve kişisel bakım ürünlerinden daha kaliteli ve daha uygun fiyatlı olan Bıttım Sabunu Anadolu medeniyetlerinden miras kalan doğal şifa kaynadığıdır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com