SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Doğallık İçin Bıttım Sabunu

Doğallık İçin Bıttım Sabunu

Günümüzde artık birçok insan doğaya yönelmekte ve sorunlarına doğada çözüm bulmaya çalışmaktadır. Peki bu geri dönüş neden yaşanıyor? Hepimiz temizlik ve hijyen için piyasadaki ürünleri kullanmaktayız. Fakat bu ürünlerin içerisinde çok fazla kimyasal bulunmakta ve bu kimyasal maddeler de zaman zaman kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilmekte ya da uzun yıllar kullanmanın deride biriktirdiği kimyasal izler farklı sorunlara yol açabilmektedir. Bizlere bu kadar zarar veren ürünler her yerde kolaylıkla bulunduğu için hala sıkça kullanılmakta fakat doğal ürünler de aynı şekilde kolaylıkla bulunabilmektedir. Sadece biraz araştırma ile kişiler doğallığa da yakın olduklarını fark edeceklerdir. Bu doğal ve oldukça faydalı ürünlerden biri de bıttım sabunu denilen Siirt başta olmak üzere Mardin’de de üretilen el yapımı sabundur. Siirt bıttım sabunu da denilen bu doğal ürünün faydalarından haberdar olan çoğu insan piyasa ürünlerini almayı bırakmıştır. Zira hem ucuz hem de herhangi bir katkı maddesi olmadığından tamamen doğal bir üründür ve yan etki göstermeden yalnızca kişiye fayda sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Nedir

Bıttım sabunu, çoğunlukla Siirt dolaylarında yetişen bıttım ağacının meyvesinden elde edilen bir sabun türüdür. Bu bıttım meyveleri toplanarak kurutulur ve daha sonra tamamen el ile yoğurulur ve yağı çıkartılır. Yoğurulan hamur kaynatılır ve çıkan yağ bekletilerek soğur ve satışa hazır hale gelir. Görüldüğü üzere son derece doğal koşullarda el yapımı olarak üretilen Siirt bıttım sabunu hiçbir şekilde katkı maddesi içermez ve sadece kullanan kişiye yarar sağlar. Zaten insanların bu sabuna yönelmesinin yegane nedeni de budur. Hayatları boyunca kimyasal ürünler ile bünyelerine zarar veren insanlar bıttım sabunu faydaları ile kendilerini iyileştirmeye çalışmaktadırlar. Bu içeriğinden üretimine kadar doğal yoldan şaşmayan bıttım sabunu faydaları nelerdir diye sorarsanız sıralayalım:

 • Bıttım sabununda antiseptik yani mikrop öldürücü bir özellik vardır. Bıttım bitkisinin nimetlerinden olan bu özellik bıttım sabununa cilt üzerindeki her türlü bakteriyel problemi çözebilme yetisi vermektedir.
 • Egzama, mantar ve sedef hastalığı gibi oldukça rahatsızlık verici cilt sorunlarını azaltma ve yok etmede etkilidir.
 • Saç sorunlarında ilk akla gelen bıttım sabunu, saç dökülmesinin azalması ve saçta düzenli kullanımda durmaya yakın bir etki göstermesi mümkündür.
 • Deride oldukça fayda sağladığı için saç derisinde kaşıntı, yukarıda saydığımız deri hastalıkları, pullanma ve kepeklenme gibi sorunların çözümünde kullanılır.
 • Yüzünüzdeki akne, sivilce, tahriş gibi hoşnutsuz durumlara mikrop öldürücü özelliği nedeni ile oldukça iyi gelmekte ve cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olmaktadır.
 • Vücudunuzda kullandığınızda herhangi bir yerinizde varis var ise bu varislerin rahatlamasına ve varis ağrılarının azalmasına yardımcı olur.
 • Vücut ve yüzdeki tüm tıkanmış gözenekleri açar, deriye nefes aldırarak hem cildinizin hem de sizlerin rahatlamasını sağlar.
 • Saç derisindeki kir ve kimyasal izlerin kapattığı gözenekleri açtığı için de saçlarınızın nefes almasını ve dolayısıyla beslenmesini ve canlanmasını sağlamaktadır.
 • Yumuşayan ve güçlenen saçlardaki kopmalar ve kırıklar son bulur.
 • Düzenli kullanım sonucunda beyazlaşan saçlarda eski renge dönem hali görülebilmektedir.
 • Cildinizde meydana gelmiş sivilce ya da güneş sebebi ile ortaya çıkmış lekeler de düzenli bıttım sabunu kullanımı sonrasında kaybolmaya başlayacaktır.

Bıttım sabunu düzenli kullanımda yukarıdaki faydaları sizlere sağlamaktadır. İlk kullanımda saçlarınızda biraz sertlik yapabilmektedir. Bu durumda panik yapmanıza gerek yoktur. Zira bıttım sabunu tamamen doğal ve herhangi bir katkısı olmayan bir ürün olduğu için bu tür etkiler yapması doğaldır. Sonraki yıkamalarda bu durum son bulacaktır çünkü saç deriniz ve saçınız doğallığa alışacaktır. Yıllar boyu kimyasal maddeye maruz kalan saçlar doğal olarak tepki verecektir. Eğer saçlarınız boyalı ise sertleşme daha yoğun olabilir bunun için de eğer istenirse doğal bir saç kremi kullanabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi düzenli kullanımda bu saçların sertleşmesi durumu tamamen geçecektir ve herhangi bir ek ürüne ihtiyaç duymayacaksınız. Zira bıttım sabununun herhangi bir yan etkisi ya da zararı yoktur ve sizlere zarar değil yarar vermektedir. Hiçbir kimyasal madde ya da işlemden geçmeyen bu doğal el yapımı sabun internetten ve güvenilir aktarlardan bulunabilir.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com