SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Bıttım Sabunu Mucizesi

Bıttım Sabunu Mucizesi

Bıttım sabunu faydaları son yıllarda oldukça bilinmekte ve bıttım sabununun popülerliğini arttırmaktadır. Özellikle saçlarda ve ciltte oldukça fazla etkileri olan bıttım sabunu antiseptik bir özelliğe sahiptir. Antiseptik durum mikrop öldürücü niteliğe verilen addır. Bıttım sabunu kullanan bireyin cildinde ya da saç derisinde mikrobik ya da bakteriyel kaynaklı bir problem var ise, bu rahatsızlık kısa sürede yok olmaya başlar. Zira bıttım sabunu cildinizde ve saç derinizde hiçbir şekilde bakteri ve mikrop oluşumuna izin vermez. Bıttım sabunu faydaları egzama, sedef hastalığı ve mantar gibi ciddi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

Bunun dışında saç derisindeki problemleri engelleyerek, saçta kepek ve pullanma oluşumunu durdurur, saçtaki gözenekleri açarak saç derisinin nefes almasını ve saçların canlanmasını, dökülmesini ciddi şekilde engeller. Hatta uzun süreli kullanımda beyaz tellerin saç rengine döndüğü de görülmektedir. Cildinizde ise yine bu antiseptik ve arındırıcı özelliklerini göstererek her türlü akne ve sivilce oluşumunu durdurur, tıkanmış gözenekleri de açarak cildinizi ve dolayısı ile sizleri de rahatlatır. Nem dengesinin sağlanmasında da önemli rol oynayan bıttım sabunu kırışıklıklara da oldukça iyi gelmektedir. Bıttım sabununun artık herkesçe bilinmesi sabunu elde etmeyi de kolaylaştırmaktadır. Önceleri çok zor bulunabilen bıttım sabunu internetten kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Bazı kaliteleri aktarlarda da bulunabilen bıttım sabununun da elbette ki doğal olmayanları da vardır. Yalnızca biraz araştırma ve dikkat ile bu katkılı bıttım sabunları ile %100 doğal ve hakiki bıttım sabunları arasındaki farkları yakalayabiliriz.

Bıttım Sabunu Nedir

Bıttım sabunu Siirt başta olmak üzere Mardin’de de üretilen genellikle yeşil renkli bazen de sarıya yakın yeşilimtırak bir renk olan sabun türüdür. Siirt bıttım sabunu olarak da bilinen bıttım sabunu, Siirt yöresinde yetişen bıttım ağacının meyvesinden yapılmaktadır. Bu bıttım meyvesine menengiç de denilir ve doğal olarak Siirt yöresinde bu şekilde bilinir. Bıttım sabununun yapılışı oldukça uzun ve zahmetli bir uygulama gerektirmektedir. Bıttım sabunu tamamen el yapımı olarak üretilmektedir ve içerisine bıttım zaman zaman da çitlembik konulan, başka herhangi kimyasal bir madde eklenmeyen %100 doğal bir sabundur. Bıttım ağacından toplanan bıttımlar ayıklanıp yıkanır.

 Daha sonra kuruyan bıttımlar tekrar ıslatılarak iki üç saat kadar yoğurulur. Ortaya çıkan yağ bir ayrılarak içlerine koh çözeltisi yani kül suyu katılarak yine üç saat kadar kaynatılır. Kendini iyice gösteren yağ önceki yoğurulma sonunda ortaya çıkan yağ ile birleştirilir ve büyük, yuvarlak kalıpların içine alınarak birkaç gün açık havada bekletilip soğutulur. Katılaşmaya başlayan, henüz yumuşak bıttım sabunları teller ile kesilerek tekrar bekletilmeye alınır ve tamamen katılaştığında ise kullanıma hazır bir şekilde müşterilerini bekler. Buradan da anlaşılacağı gibi bıttım sabunu yapılırken hiçbir şekilde ek bir kimyasal katkı maddesi kullanılmamakta ve tamamen insan gücü ile üretilmektedir. Peki bıttım sabununu cildimize ya da saçımıza nasıl uygulayabiliriz. Öncelikle saç için uygulanışını açıklayalım:

  • Öncelikle saçlarınızı ılık su ile iyice ıslatmalısınız. Ilık su olması çok daha iyi olacaktır, zira ılık su ile ıslanan saç derinizin gözenekleri çok daha kolay açılacaktır. Sıcak su saç deriniz için iyi değildir ve soğuk su da saç derinizin sabunu absorbe etmesini engeller.
  • Daha sonra aldığınız hakiki Siirt bıttım sabunu ile elinizde köpürtme işlemi yapmalısınız. Yine ılık sudan şaşmamanız gereken işlemde sabunu direkt saçınıza sürmek yerine elinizde köpürtürseniz kalıntı kalmasını engellemiş olursunuz.
  • Bıttım sabununu köpürttükten sonra parmak uçlarınız ile saç derinize masaj yapar gibi sürmelisiniz. Bu şekilde sürmek, bıttım sabunundaki faydalı bıttım yağının saç derinize derinlemesine işlemesine neden olacak ve saçlarınız çok daha etkili bir biçimde fayda görecektir.
  • En son adımda da sabunladığınız saç derinizi iyice fakat hırpalamadan durulamanız ile bıttım sabununun faydalarını görmeye başlamış olacaksınız.

Cildimiz için de hemen hemen aynı şekilde bir uygulama yapılmaktadır. Burada ılık su tavsiye edilmektedir. Ilık su ile yüzünüzü ıslattıktan sonra bıttım sabununu elinizde köpürtmelisiniz. Daha sonra parmak uçlarınız ile yüzünüze masaj yapar gibi sabunu sürüp iyice durulamalısınız. Bunu düzenli yaptığınızda cildinizin sağlıklı bir görüntüye kavuşacağını göreceksiniz.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com