SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Bıttım Sabunu Nedir

Bıttım Sabunu Nedir

Bıttım sabunu faydaları ile son dönemlerin oldukça popüler bir sabun türü olma yolunda ilerlemektedir. Bıttım sabunu aslında Anadolu’da çoktan beridir üretilmekte ve kullanılmaktadır. Ancak kimyasal katkı maddelere doyan zararlarını oldukça fazla hisseden insanlar çoğaldıkça doğaya ve bitkilere yönelim de artmıştır. Bu ilginin sonucunda popülerleşen bıttım sabunu bu popülerliği sonuna kadar hak etmektedir. Zira saç derisi, saçlar ve cilt üzerinde inanılmaz etkileri olan bıttım sabunu yalnızca birkaç kullanım sonrasında bile etkisini göstermektedir. Yalnızca yurtiçinde değil, yurtdışında da oldukça rağbet gören bıttım sabunu bu mucizevi etkisini bıttım bitkisine ve el emeğine borçludur. Çünkü bıttım sabunu yapımından üretimine kadar hiçbir şekilde kimyasal maddeye ya da bir makineye maruz kalmamış, tamamen doğal el yapımı bir sabundur. Bu sebeple de hiçbir yan etkisi yoktur.

Bıttım Sabunu Ne İşe Yarar

Bıttım sabunu faydaları düzenli kullanımda şu şekillerde kendini göstermektedir:

 • Saç derisinde ve saçlarda oldukça iyi etkileri olan bıttım sabunu, saç derisinde sizlere rahatsızlık veren kaşıntılara ve bu kaşıntıların meydana getirdiği tahrişlere çok iyi gelmektedir.
 • Mikrop öldürücü özelliği olan bıttım sabunu antiseptik bir özelliğe sahiptir ve dolayısıyla cildinizde ya da saç derinizde meydana gelen mikrobik ve bakteriyel rahatsızlıkların oluşmasında ve iyileşmesinde kullanılmaktadır. Çoğu insan da zaten sırf bu özelliği için bile bıttım sabunu kullanmaktadır.
 • Bir diğer saç derisi ve cilt hastalıkları olan egzama, mantar ve sedef hastalığı kişiye ciddi anlamda rahatsızlık verebilmekte ve hem kaşıntı hem de görsellik açısından kişinin yaşam kalitesini düşürebilmektedir. Bu durum ciltte ve saç derisinde cciddi tahrişlere neden olmaktadır. Bıttım sabunu bu durumdan sizi kurtaran bir yapıya sahiptir. Bu tür hastalıklardan muzdarip kişilerin kullanıp oldukça memnun kaldığı bıttım sabunu, kaşıntıyı ve tahrişi önleyerek hastalığın ilerlemesini durdurur ve tedavisinde de yardımcı olarak kullanılır. Bu madde elbette ki bıttım sabununun mikrop öldürücü antiseptik özelliğinden gelmektedir.
 • Bu saydığımız hastalıklardan olmasa da cildimiz ve saç derimiz zaman zaman farklı nedenlerden dolayı tahriş olup kaşıntı yapabilmektedir. Bıttım sabunu bu tür kaşıntılara da iyi gelmektedir.
 • Bıttım sabunu arındırıcı bir sabundur ve cildinizde, saç derinizde bulunan gözeneklerin açılmasında oldukça önemli bir faktördür. Bu gözenekler cildin nefes almasını sağlayan deliklerdir fakat çevre faktörleri ve bünyemizin sebep olduğu yağlanmalar sonucunda tıkanırlar. Tıkanık gözeneğe sahip cilt nefes alamaz ve sağlıksız, cansız bir görünüm vererek sizlere sağlık, cilt sorunu olarak geri döner. Bu nedenle kullanılan bıttım sabunu bu gözenekleri tamamen açar, cildinize ve saç derinize nefes aldırır. Nefes alan cilt de sağlığına kavuşur.
 • Gözenek tıkanması gibi sebeplerin sonucunda oluşan akne ve sivilceler de bıttım sabunu sayesinde ortadan kalkar. Sabunun antiseptik niteliği de birleşince akneye ve sivilceye neden olan bakteriler yok edilmiş olur.
 • Saç derisindeki faydaları çok övülen ve büyük bir memnuniyet kazanan Siirt bıttım sabunu saç derisini faydalı bıttım yağı ile besleyerek, saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini önemli ölçüde durdurur. Bıttım sabunu çoğu kişi tarafından bu özelliği ile tanınmaktadır.
 • Saçınızdaki seyrelmiş kısımlara kullanıldığında Siirt bıttım sabunu buralarda, eğer ki düzenli kullanır iseniz, saç çıkarmaya başlar. Bıttım yağı saç diplerini uyararak, besler ve yeniden saç çıkmasına neden olur.
 • Beslenen ve nefes alan bir saç derisini sizlere kazandıran bıttım sabunu buna bağlı olarak canlı, sağlıklı ve kesinlikle kırılıp kopmayan saçlara sahip olmanızı sağlar.
 • Nem dengesini cilt ve saç derisi üzerinde oldukça iyi gösteren bıttım sabunu, cildinizi nemlendirip gençleştirirken, saç derinizdeki aşırı yağlanmaya ya da aşırı kuruluğa, kepek oluşmasına ve pullanmaya da oldukça iyi gelerek, saç derinizdeki nemi dengeler.
 • Cildinizi önemli ölçüde nemlendirme niteliğine sahip olan bıttım sabunu, yüzünüzdeki kırışıklıkların açılmasında ve yeni oluşan kırışıklıkların da kaybolmasında önemli rol oynar.
 • Bıttım sabunu rutin olarak kullanıldığı takdirde beyazlaşan saçlarınızı tekrar eski haline döndürmenize olanak tanır. Elbette bu hemen olmaz, düzenli aralıklar ile bıttım sabunu kullanmaktan vazgeçmediğiniz takdirde sonuç sizleri olumlu yönde bir hayli şaşırtacaktır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com