SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Siirt Bıttım Sabununun Faydaları

Siirt Bıttım Sabununun Faydaları

Siirt ve Mardin yöresinde üretilen bıttım sabunu, Siirt fıstığının aşılanmamış durumdaki meyvelerinin yağından üretilen bir sabun türüdür. Doğal malzemelerin kullanıldığı bu sabun türünde kesinlikle kimyasal madde kullanılmaz. Bu nedenle bu sabunu kullananlarda hiçbir yan etkisi görülmemiştir. Bu sabunun kullananların cildini temizleyen, eğer cildinde hastalık varsa bunları yok eden bir sabundur. Yörenin yanında yavaş yavaş Türkiye’de de tanınmaya başlayan bu sabun bazı cilt hastalıklarına da bire bir iyi gelmektedir. Bıttım sabununun faydaları göz önüne alındığında, bu sabunun saç dökülmesine, kepeğe, sivilceye, egzamaya, mantara ve sedef hastalıklarına iyi geldiği, bu hastalıklar tedavi edilirken yardımcı olarak kullanıldığı da görülmüştür. Kel kalmak insanların en korktuğu durumlardan birisidir.

Siirt Bıttım Sabunu Saç Dökülmelerini Durdurur Mu?

Herkes doğal ve güçlü saçlara sahip olmak ister. Bu sabunun özelliklerinden birisi de saç dökülmelerini önlemesidir. Saç köklerinden gelen ve kafa derimizin de özelliklerinden dolayı görülen saç dökülmesini önleyen, saç köklerine nüfuz ederek saç köklerini kuvvetlendiren Siirt bıttım sabunu, saçları dökülen kişilerin de aradığı bir sabun türü olmaktadır. Bıttım sabunu kullanarak saçlarınızı menengiç yağının koruyucu etkisine alıştırdığınızda yavaş yavaş saçlarınızın dökülmesinin durduğunu göreceksiniz. Saç dökülmesi irsi bir durumdan kaynaklanmıyorsa, saç köklerinin zayıflığı veya kafa derisindeki bir hastalıktan dolayı saçlarınız dökülüyorsa sizin doğal çözümünüz bu sabun olabilir. Saçlarımızı Siirt bıttım sabunuyla nasıl yıkayacağız diye soracak olursanız, saçlarınızı şu şekilde yıkamanızda yarar bulunmaktadır.

  • Banyoda saçlarınızı sabunlarken, zaçlarınızı bol köpürterek yıkamanızda yarar vardır.
  • Saçları köpürttükten sonra üç ile beş dakika süreyle saçlarınızı parmak ucu ile karıştırın.
  • Bundan sonra saçlarınızı bul su ile durulayın.

Kullanımı bu kadar kolay olan bıttım sabununun saç dökülmesini engellemesinin yanında bir sürü de deri hastalığını iyi geldiği görülmektedir. Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Eğer saçlarınızda aşırı kepeklenme bulunuyorsa bunun çözümü de bu sabundadır. Bazen saç aralarında deride sivilceler oluşur, bunlar yüze de yansır, özellikle ergenlik çağında yüzde çıkan sivilceler gençleri çok rahatsız eder. Bu sivilcelerin doğal çözümü de bu sabundadır. Banyoda saçlarınızı bu sabunla sabunladığınız takdirde saç aralarında oluşan sivilcelerin geçtiğini göreceksiniz. Her sabah ve her akşam yüzünüzü bu sabunla yıkarsanız ergenlik sivilcelerinden de kolayca kurtulmanız mümkün olacaktır. Egzama ise vücudun her bölgesinde görülebilen bir hastalıktır. Müthiş bir kasıntı ile kendini gösteren bu hastalık deride de kızarıklık ve tahrişe neden olmaktadır. Bu nedenle egzama hastaları müthiş bir şekilde rahatsızlık duymaktadır. Banyolarda egzama olan bölgeyi Siirt bıttım sabunu ile yıkarsanız, bol köpüklü halde egzama olan bölgeye masaj uygularsanız, egzama hastalığının geçtiğini göreceksiniz. Bununla birlikte mantar hastalığı da insanları çok rahatsız eden bir hastalık türüdür. Özellikle ayaklarda görülen bu hastalık bulaşıcı özelliğe de sahiptir. Özellikle umuma açık banyolarda terliklerden geçtiği düşünülen bu hastalık ayaklarımızın da akarak kokmasına neden olur. Bu nedenle dışarıda veya bir yere gittiğimizde ayakkabılarımızı çıkarmaktan korkar hale geliriz. Bu hastalık için de yapmamız gereken ayaklarımızı ve mantar hastalığının olduğu bölgeyi bol köpüklü bu sabunla iyice sabunlamalı ve daha sonra da iyice durulamalıyız. Böylece mantar hastalığının günden güne yok olduğunu ve ayaklarınızdaki akıntının durduğunu, ayaklarınızdaki kokunun da geçtiğini göreceksiniz. Sedef hastalığı ise çok zor bir hastalıktır. Hastaların sıkıntılı süreçlerinde ve üzüldüklerinde meydana çıktığı görülür ve sedef hastası olan kişinin derisinin pul pul döküldüğü görülür. Bu hastalığın tedavisinde de kullanılan bıttım sabununun faydaları saymakla bitmemektedir. Özellikle de ham maddesini oluşturan menengiç yağının mikroplarla savaşması, mikroplara karşı koruyucu etkisinin olması da bu sabunun yukarıda saydığımız hastalıkları olan kişiler tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden birisidir. Ancak bu hastalıklarda bu sabunu kullandıktan sonra bir ile iki gün arasında bu ürünle eşdeğer başka hiç bir ürün kullanmamalısınız. Eğer yapabiliyorsanız hastalığınız tam geçene kadar temizlik için sadece bu sabunu kullanınız. Bu durumda farkı görecek ve başka bir sabun türü kullanmaya gerek bile duymayacaksınız. Bu sabun genellikle aktarlarda satılmaktadır. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesindeki aktarlarda bu sabundan bulabilirsiniz ancak sabunu kargo ile Türkiye’nin her yerine ve hatta yurt dışına bile pazarlayabilen firmalar da bulunmaktadır.

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com