SİİRT BITTIM SABUNU MUCİZELERİNİ SİZDE KEŞFEDİN..
SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
SİPARİŞ HATTI:0542 368 50 37
http://www.bitkiselbittimsabunu.comhttp://www.bitkiselbittimsabunu.com

Şifa Kaynağı Bıttım Sabunu

Şifa Kaynağı Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Siirt ilçesinde üretilen şifalarıyla ünlü bir sabundur.  Siirt bıttım sabunu bıttım meyvesinden yani aşılanmamış fıstık, halk arasında da bilinen adıyla melengiçten üretilen bir sabundur. Bu bıttım meyvesinin yağı süzülerek bıttım sabunu üretimi yapılmaktadır. Bu bıttım sabunu tamamen bitkisel bir sabun olup hiçbir katkı maddesi ve kimyasal içermemektedir. Siirt bıttım sabunu tamamen el yapımı olarak üretilen bir sabundur. Evsel yöntemlerle hiçbir katkı maddesi değmeden elle üretimi yapılır. Bıttım sabunu şifalarıyla dillerden dillere gezen bir sabundur. Bu yazımızda sizler için bıttım sabunu hakkında en çok merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Bıttım Sabununun Faydaları Nelerdir?

 • Bıttım sabunu en çok saç sağlığı için tercih edilmektedir. Bıttım sabununun faydalarından en çok bilineni saç dökülmesini ortadan kaldırdığıdır. Saç dökülmesini durdurur ve yeni saç oluşumunu sağlar.
 • Saç ve derilerde gerçekleşen kaşıntıyı ortadan kaldırır ve kafa derinin rahatlatır.
 • Saçlarınızdaki kepek oluşumunu önler ve var olan kepeği tamamen yok eder.
 • Saçlarda oluşan elektriklenmeyi ortadan kaldırır.
 • Çevresel faktörler nedeniyle saçlarınızda yıpranmalar oluşur.  Bıttım sabunu saçlarınızı onarır ve eski gücüne kavuşturur. Saçlarınıza canlılık ve parlaklık verir.
 • Kırılan saçları onarır ve daha sağlıklı uzamasına yardım eder.
 • Bıttım sabununun faydalarından bir diğeri ise beyazlayan saçları eski rengine ve gücüne kavuşturmasıdır.
 •  Bıttım sabunu saçlardan sonra cilt içinde mucizeler yaratan bir sabundur. Kişisel temizliğinizi bıttım sabunuyla yaptığınız zaman ilk günden cildinize tazelik ve güzellik katacaktır.
 • Ciltte oluşan mantar, egzama, sedef gibi cilt hastalıkları ve kaşıntıları bıttım sabunuyla ortadan kaldırabilirsiniz.
 •  Özellikle ergenlik dönemlerinin en büyük sorunlarından biri olan sivilce ve siyah noktalar bıttım sabunuyla sorun olmaktan kalkıyor. Bıttım sabunu doğal bir şekilde sivilceleri kurutuyor ve bir daha çıkmasına engel oluyor.
 •  Ayrıca gözenekleri iyice temizleyerek hem cildinize siyah noktalardan arındırıyor hem de taze bir cilt sunuyor.
 •  Bıttım sabunu cilt lekeleriniz, yaralarınız ve tahrislerinizi de etkili bir şekilde ortadan kaldırıyor. 

Bıttım Sabununun Yan Etkileri Var Mıdır?

Bıttım sabunu tamamen doğal yollarla üretilen bitkisel bir sabundur. Hiçbir kimyasal maddeyle ve katkı maddesiyle üretilmemiştir. Tamamen saf bıttım meyvesinin yağlarıyla üstelik elle ve evsel yöntemlere üretilen bir sabundur. Tamamen meyve özünden üretilen bu sabunu hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Herkesin gönül rahatlığıyla kullanacağı ve herkese de önereceği bir sabundur.

 

Bıttım Sabununun Maliyeti Fazla Mıdır?

Bıttım sabunu yüzlerce faydası bulunan tam bir şifalı iksirdir . Her derde deva bu sabunu maliyeti de oldukça düşük ve normal sabun standartlarındadır. Etkisi bir o kadar büyük ve fiyatı da bir o kadar düşüktür.  Saç ektirmek için yada saç dökülmesi için kimyasal ürünlere yüzlerce lira para harcarsınız.  Hem bir etkisi görmez hem de kimyasal maddelerle cildinize zarar verirsiniz. Ya da yüz ve cilt temizliği için kimyasal ürünlere çok fazla paralar harcarsınız ve bunlar cildinize iyi geliyor sansanızda kimyasallarla dolu ve zararlı ürünlerdir. Ama bıttım sabunu öyle değildir. Hem ucuz hem de cildinize ve saçlarınıza oldukça yararlı ve faydalı bir sabundur.

Bıttım Sabununu Kaç Yaşında Bireyler Kullanabilir?

Bıttım sabununun herhangi bir yan etkisi yoktur. Saç dökülmesi için kullanılacaksa,  genetik saç dökülmeleri en erken 17 yaşında başladığı için bu yaşlarda kullanıma uygundur.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu hem saçlarınıza hem yüzünüze hem de vücudunuza kullanabilirsiniz.

Saçlarınız için kullanacaksınız sabunu saç derinize masaj yaparak ve köpürterek uygulayıp bol suyla yıkayabilirsiniz.

Etkisini göstermesini istiyorsanız  düzenli kullanmalısınız.

Vücudunuza da köpürterek lif aracılığıyla kullanabilirsiniz. 

Yüzünüzü yıkayacak olursanız da normal bir sabun kullanır gibi kullanabilirsiniz.

Cildinizi bıttım sabunu ile her gün  yıkayabilirsiniz.  Eğer saçlarınızı yıkayacaksanız 2 gün arayla yıkamanız gerekmektedir.  Bıttım sabunu bıttım yağıyla yapıldığı için yağın saç derisine nüfuz etmesi için bir gün ara vermek gerekmektedir.

Bıttım Sabununun faydaları ve şifaları say say bitmez. Saçlara, cildinize ve vücudunuza şifa olsun diye kullanmak isterseniz orjinal bıttım yağından yapılmış bıttım sabunu kullanmanız gerekmektedir. Orjinal bıttım sabunu yeşil renkli ve bıttım kokan bir sabundur. Orjinalini bulmanız için Siirt  sipariş verebilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.bitkiselbittimsabunu.com
http://www.bitkiselbittimsabunu.com